Oběvujte, učení je Váš poklad


Mám syna s několika problémy jako je dislexie, Aspergrův syndrom a mnoho dalších. Už byl začátek června a můj syn měl pětku z anglického jazyka. Nikdo mého syna nechtěl vzít na doučování , že prý je pozdě. Poté jsem dostala kontakt na Pana Shahida Mahmooda. Bylo to velice příjemné setkání a můj syn se kupodivu cítil skvěle .Můj syn začal chodit dvakrát týdně a během třech neděl se naučil tolik. Během prázdnin chodil nadále a minulý rok od září 2015 do června 2016 měl jen samé jedničky. Navíc se k tomu zlepšil v ostatních předmětech. Můj syn má sebedůvěru a je naprosto šťastný. Přístup. Vřele doporučuji školu Conversation Center kde nemožné je možné. Nejsem sama, potkala jsem osobně několik maminek, které měly úplně stejný názor. Za tuto službu mohu poděkovat jen skvělému učiteli a to je Pan Mahmood . Děkuji.


Dnes už jsem v cizině a angličtinu používam celý den a  neměla jsem  problém se dorozumět s cizinci z celého světa . To byl sen mojí matky , že bych se dokázala dokonale domluvit v Anglickém Jazyce . Já , kterou nebavilo nic jiného , než muzika , tanec a zábava. Byla jsem na střední škole , začátek druhého ročníku. Škola byla pro mě úplně na posledním místě . Učitelé ve škole byli nuceni dělat svou práci a já je neměla moc ráda. Jednoho dne mě má matka přihlásila k Panu Mahmoodovi. Od první chvíle jsem se cítila dobře a jeho znalosti byly až mimořádné . To nebylo učení jako ve škole. Hodiny mě bavily a najednou mi angličtina šla. Já jsem najednou byla nadšená. Pan Shahid mě učil jak se mám učit. To jsem ješte předtím nikdy neslyšela . Poslední tři roky jsem chodila do školy moc ráda . Všechno mi šlo , obzvlášť anglický jazyk . Udělala jsem maturitu z angličtiny hravě a hned jsem našla díky své angličtině práci .Poté jsem se přihlásila k práci v cizině a to také bylo raz , dva . Vřele doporučuji tuto školu , která Vám změní přístup k životu. A to doslova.


Stará 55 letá žena , která se nikdy neučila Anglický jazyk. Dostala jsem kontakt na Pana Shahida . Před schůzkou s ním jsem nikdy nevěřila, že se někdy něco naučím . Ptala jsem se zda mohu být jeho student . On se usmíval a řekl : ,,Proč ne?". Začala jsem k němu chodit dvakrát týdně a naučila jsem se anglickou abecedu a další základy. Jeho přístup je úplně jiný , angličtina mi šla skvěle. Prvně mě naučil číst, poté postupně mluvit. Díky němu jsem dnes schopná číst anglické knihy na úrovni B2. Cestovala jsem po Americe , to byl můj sen . Nedělá mi problém mluvit ani rozumět. Doporučuji vřele Pana Shahida Mahmooda , je to velmi milý člověk a jeho trpělivost a velice zajímavý styl učení obdivuji , klobouk dolů.


Můj syn v patnáctém věku . Samé problémy , úcta na bodu mrazu a nevěděla jsem jak na něj. Neměl žádnou motivaci a já mu dokázala najít cestu. Byla jsem rozvedená a jeho otec mu přispíval k zhoršování . Když dostal pětku z angličtiny byla to třešnička na dortu .Moje kamarádka mi dala kontakt na Pana učitele. Hned jsem si s ním dala schůzku a domluvili jsme se. Týden co týden se můj syn měnil . Pan učitel působil na mého syna skvěle . Byl dobrý v angličtině a navíc se začal učit sám doma . Nikdy jsem ho neviděla , že by se učil sám.Chování mého syna je úplně jiné.Můj syn býval věčně naštvaný , drzý a negativní. Teď je pravý opak. Kde v dnešní době najdete takový přístup. Naprosto doporučuji obzvlášť takovým jako býval můj syn.


Před pěti lety jsem ukončila svoji kariéru a nastoupila rodičovskou dovolenou. Stále jsem žila v domnění, že jazykové dovednosti, které mám, mi stačí. Jenže jsem zjistila, že úroveň, kterou mám, je úroveň "falešného začátečníka". Nějak jsem nevěděla, co vlastně umím. Během života jsem absolvovala pár kurzů ve skupinách, ale stále jsem byla tam, kde na začátku. Neměla jsem motivaci. Konec rodičovské dovolené se blížil a já se měla ucházet o nové zaměstnání. Zjistila jsem, že mluvit anglicky je "běžná věc". Mému sebevědomí to moc nepřidalo. Řekla jsem si, že s tím musím něco udělat a tak jsem v Kamelotu vyhledala inzerát English Conversation. Kontaktovala jsem Pana učitele a domluvila si individuální schůzku. Moje úroveň se potvrdila. Ve skutečnosti jsem toho uměla velmi málo. Již při první hodině jsem získala velkou energii a chuť dostat se na úroveň "běžné věci" ba i výš. Začali jsme s angličtinou od začátku a já během prvního měsíce "světe div se" přečetla několik knížek v anglickém jazyce. Motivace udělala své a dnes čtu každý týden alespoň jednu knihu. Získala jsem zpět svoje sebevědomí.


Chtěli by jste začít a Angličtinou a nevíte jak, na koho se obrátit a která škola je tou vhodnou právě pro vás? Zkuste navštívit jazykovou školu Pana Shahida Mahmooda - Conversation Center. Z vlastní zkušenosti vím, že vybrat si toho správného učitele není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stále jsem se hlásila do začátečníků a po půl roce, kdy jsem na sobě nezaznamenala žádný pokrok, jsem učení vzdala. Vysvětlila jsem si prostě tím, že na jazyky nemám mozek. Za nějaký čas, kdy jsem zjistila, že opravdu budu nějaký jazyk potřebovat jsem opět hledala učitele. Obešla jsem několik škol s poptávkou individuálního přístupu, čekala jsem a rozmýšlela se. Pouze Pan Shahid mi na email neodpověděl, ale rovnou zavolal.Je mnohem složitější rovnou odpovídat na otázky, než odpovědět na email až budu mít čas :-).... Hned jsme se domluvili na první hodině a já s trémou vyrazila. Z první hodiny jsem odcházela nadšená s přesvědčením, že tentokrát neuteču. Po pár hodinách, které jsem absolvovala, umím víc než v jiných školách za několik měsíců. Individuální a hlavně lidský přístup Pana učitele doporučuji všem, kteří chtějí již naposledy začínat. Sama jsem tomu moc nevěřila, ale z hodin odcházím nabitá pozitivní energií a co se týká angličtiny vždy o kousek dál vysněnému snu MLUVIT ANGLICKY :O).


Co znamenají čísla? 2691 za 5670? Dva tisíce šest set devadesát jedna slov za pět tisíc šest set sedmdesát minut. (2430 minut výuka s panem učitelem a 3 240 minut samostudium - celkem 5670). Za dvě minuty a deset sekund jedno zapamatované slovo. Je to málo, nebo ne? Jak to máte VY?

Nedělní dopolední zábavně

"Věro, dobrý den. Jak se máte?" To jsou první slova, která vždy zaznějí na uvítanou od pana učitele angličtiny. Pan lektor k nám do rodiny jezdí pravidelně každou neděli ráno a tráví u nás třičtvrtě nedělního dopoledne. Přes týden to nestihnu a tak mi Pan učitel vyšel vstříc s časovou nabídkou. Nejdříve nastupuje na výuku syn a pak já. Výuka probíhá vždy v jiném obsahu. To aby člověk nezlenivěl, výuka byla pestrá a člověk byl vždy ve střehu.  Když jsem před devíti měsíci reagovala na inzerát z Kamelotu s nabídkou výuky AJ, měla jsem úplně jinou představu o průběhu výuky.Jsem člověk, kterému již po sedmnácté bylo 23, ve škole jsme probírali pouze ruský jazyk. Doma mě straší asi tak 8-10 anglických učebnic, které jsem si vždy musela koupit k novému kurzu Angličtiny, které jsem v průběhu let zkoušela. A výsledek? K loňskému roku cca 500 slov a roztřesená kolena, když mě někdo v Praze oslovil s otázkou na vysvětlení cesty.

  • A jaký je posun za devět měsíců?

Dnes jsem na nějakých 2690 slovech slovní zásoby. Což je o 2190 více než před devíti měsíci. Přečetla jsem jedenáct knih v angličtině, což je 10x více, než za celý předchozí život. V Praze v komunikaci s cizinci najednou rozumím více slov a dokonce na konferencích si občas mohu sundat sluchátka s překladem textu - a představte si JÁ OBČAS ROZUMÍM. Mám obrovskou radost. 

Do poloviny července jsem jsi myslela, že já a Angličtina k sobě nikdy nenajdeme cestu. Zlom nastal ve chvíli, kdy se táta dozvěděl o panu Shahidovi a vzal mě s sebou, abych se konečně něco naučila. Jsem neuvěřitelný trémista a strach byl obrovský. Kladla jsem si otázky plné strachu. Vezme mě? Neřekne, že to nemá cenu? Jsem vůbec schopna něco říct? Nic z toho se nestalo, první dojem byl úžasný! Tréma sice byla, ale slyšet, že se to dokážu naučit, bylo nádherné. Neuměla jsem skoro nic a když jsem sama přišla na hodinu, uchvátil mě ten přístup od pana učitele. Nikdy předtím jsem se tak netěšila, že půjdu na angličtinu a že se budu moci učit. Na konci roku jsem prosila učitelku ve škole, aby mě nechala projít do dalšího ročníku, ale asi nechtěla, a taky mě nepustila. O letní prázdniny, zhruba po 45 dnech, co jsem docházela na angličtinu k panu Shahidovi, jsem si uvědomila, že se musím začít učit a změnit svůj život k lepšímu. Od té doby jsem se učila každý den a snažila se, abych zvládla zkoušku z angličtiny a prošla. Nechtělo se mi odejít a rodiče chtěli, abych docházela jen kvůli zvládnutí reparátu. Najednou nastal den D a všechna ta tréma z prázdnin byla pryč. Žádný strach jsem nepociťovala a zkouška mi přišla neuvěřitelně snadná a já opět prošla. Díky za to, že si rodiče uvědomili, že to je k něčemu a našla jsem někoho, kdo mi dokázal poradit nejen jak se učit, ale i jak se správně učit a to jen tak někdo neumí. Pan Shahid je neuvěřitelně trpělivý, hodný, vždy mi poradí s problémem a pomůže s úkolem či přeloží text, kterému nerozumím. Mám strašnou radost, že mohu znát někoho tak úžasného, jako je on. Moje problémy ve škole jsou minimální a mám vždy strašnou radost, když můžu jít na hodinu. Pokaždé se domluvíme na termínu další hodiny tak, aby to vyhovovalo oběma stranám. Neumím to ani slovy vyjádřit, jak jsem šťastná za tu zásadní změnu v mém životě, a to změnu k mnohem lepšímu a sebevědomějšímu já. Dokážu dokonce to, co jsem jsi nikdy nemyslela, že mi v životě někdy půjde a nikdo mi ten názor už nikdy nevezme. Moc vám děkuji za Vaši důvěru ve mě, za tu příjemnou změnu v životě a za to, že mohu být vašim žákem. Děkuji.